KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15682028
nr 1568 2028
Peter Czerniak
(f. 1947), Sverige
Signerad, akvarell, Stockholmsmotiv, 29x40 cm, yttermått inklusive ram: 42x52 cm
Peter Czerniak, polsk-svensk bildkonstnär född i Poznan, Polen men sedan många år bosatt i Stockholm.
Utrop:
500 kr
måndag 2 oktober 2023
kl 18:51:18
Peter Czerniak
Läs mer om Peter Czerniak