KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13345020
nr 1334 5020
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Akvarell, "Vid Baggensfjärden". Signerad, daterad "Saltsjöbaden augusti -41". Motivet: 35x50 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
4.400 kr
måndag 29 juni 2020
kl 20:23:02
3.000 kr
4.200 kr
4.000 kr
4.200 kr (Budbetjänt)
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman