Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 6576319



*

nr 657 6319


Olle Hjortzberg

(1872-1959), Sverige


Akvarell, Olle Hjortzberg (1872-1959), -1957, "Ängsblommor", 36x46


Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk målare och tecknare.

Följerätt

Ja

Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 20 september 2010
kl 16:00:00



  • Konstnär/Designer

Olle Hjortzberg

Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk målare och tecknare.

Läs mer om Olle Hjortzberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller olle hjortzberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:22
  • 8063 Collage
    Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:20




Ladda ner broschyr