KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8072071
*
nr 807 2071
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Akvarell, Maria Boczewska (f. 1940), Strömkajen, signerad, motivets mått: 76x57
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 februari 2013
kl 20:54:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/2 15:07:30
1
1.000 kr
10/2 19:17:44
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Maria Boczewska
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Läs mer om Maria Boczewska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller grand hotel maria boczewska stockholm stockholmiana stockholmsmotiv strömkajen vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:47
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Maria Boczewska
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Läs mer om Maria Boczewska
nr 807 2071
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Akvarell, Maria Boczewska (f. 1940), Strömkajen, signerad, motivets mått: 76x57
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 2.000 kr |
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 februari 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/2 15:07:30 | 1 | 1.000 kr |
| 10/2 19:17:44 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Maria Boczewska
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.Läs mer om Maria Boczewska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller grand hotel maria boczewska stockholm stockholmiana stockholmsmotiv strömkajen vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:47 -
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



