![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13658482
*
nr 1365 8482
Josep Coll Bardolet
(1912-2007), Spanien
Akvarell, Signerad, Flamencodansare, 37x45cm
Josep Coll i Bardolet, spansk bildkonstnär född 1912, död 2007.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2020
kl 19:38:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/12 18:44:11
1
500 kr
4/12 10:41:38
2
800 kr
7/12 18:22:11
3
700 kr
7/12 18:22:11
2
800 kr (Budbetjänt)
7/12 18:23:19
3
900 kr
7/12 19:14:35
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Josep Coll Bardolet
Josep Coll i Bardolet, spansk bildkonstnär född 1912, död 2007.
Läs mer om Josep Coll Bardolet
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa flamencodansare josep coll bardolet spanien spansk spanska sydeuropa vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 20:25
*
Josep Coll Bardolet
Josep Coll i Bardolet, spansk bildkonstnär född 1912, död 2007.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Josep Coll Bardolet
nr 1365 8482
Josep Coll Bardolet
(1912-2007), Spanien
Akvarell, Signerad, Flamencodansare, 37x45cm
Josep Coll i Bardolet, spansk bildkonstnär född 1912, död 2007.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/12 18:44:11 | 1 | 500 kr |
4/12 10:41:38 | 2 | 800 kr |
7/12 18:22:11 | 3 | 700 kr |
7/12 18:22:11 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
7/12 18:23:19 | 3 | 900 kr |
7/12 19:14:35 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Josep Coll Bardolet
Josep Coll i Bardolet, spansk bildkonstnär född 1912, död 2007.Läs mer om Josep Coll Bardolet
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa flamencodansare josep coll bardolet spanien spansk spanska sydeuropa vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:03 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 20:20 -
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 20:25