Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8179073



*

nr 817 9073


Johnny Millar

(1855-1939), Sverige


Akvarell, Johnny Millar (1855-1939), 1886, "sällskap på brygga", 50x41


Johnny Millar, svensk målare född 1855, död 1939.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 25 mars 2013
kl 20:29:18


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/3 16:27:23 1      Vinnande bud



  • Klassiska

  • Konstnär/Designer

Johnny Millar

Johnny Millar, svensk målare född 1855, död 1939.

Läs mer om Johnny Millar
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller johnny millar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:22
  • 8033 Akvarell
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 18:29
  • 8070 Blandteknik
    4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:33
  • 8063 Collage
    Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:20




Ladda ner broschyr