KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8179073
*
nr 817 9073
Johnny Millar
(1855-1939), Sverige
Akvarell, Johnny Millar (1855-1939), 1886, "sällskap på brygga", 50x41
Johnny Millar, svensk målare född 1855, död 1939.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2013
kl 20:29:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/3 16:27:23
1
Vinnande bud
- Klassiska
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller johnny millar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20
*
Johnny Millar
Johnny Millar, svensk målare född 1855, död 1939.
nr 817 9073
Johnny Millar
(1855-1939), Sverige
Akvarell, Johnny Millar (1855-1939), 1886, "sällskap på brygga", 50x41
Johnny Millar, svensk målare född 1855, död 1939.
| Utrop: | 4.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/3 16:27:23 | 1 | Vinnande bud |
- Klassiska
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller johnny millar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20



