ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 12057009
nr 1205 7009
John Russel
(1858-1930), Australien
John Russel (1858-1930), Australien. Landscape with houses. Signed, dated 1901. Akvarell på papper, sheet: 31x49 cm, löst blad, pappret något angripet.
WATERCOLOUR, Landskap med hus. Signerad, daterad 1901. Akvarell på papper, bladets mått: 31x49 cm, löst blad
Condition: pappret något angripet
John Peter Russell, Australian impressionist painter, born 1858, dead 1930.
Withdrawn
Monday September 24 2018
at 19:32:09
- Klassiska
Sep 24
Klassiska
Read more about Klassiska
John Russel
Read more about John Russel