Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8371454



*

nr 837 1454


Ingegerd Beskow

(1887-1978), Sverige


Akvarell, Ingegerd Beskow (1887-1978), Stockholmsmotiv, 36 x 25


Ingegerd Beskow, född 1887, död 1978, svensk målare.

Följerätt

Ja

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 29 juli 2013
kl 18:58:41


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
23/7 19:27:32 1      100 kr
26/7 13:06:33 2      200 kr
29/7 12:04:26 2      350 kr
29/7 16:12:15 3      350 kr
29/7 16:12:51 3      Vinnande bud
29/7 18:17:26 4      500 kr



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Ingegerd Beskow

Ingegerd Beskow, född 1887, död 1978, svensk målare.

Läs mer om Ingegerd Beskow
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ingegerd beskow motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8097 Akvarell
    Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:22
  • 8033 Akvarell
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:29
  • 8070 Blandteknik
    4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:33
  • 8063 Collage
    Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:20
  • 8106 Gouache
    Elli Hemberg (1896-1994), Sverige. Ej signerad, "p..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:30




Ladda ner broschyr