KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8371454
*
nr 837 1454
Ingegerd Beskow
(1887-1978), Sverige
Akvarell, Ingegerd Beskow (1887-1978), Stockholmsmotiv, 36 x 25
Ingegerd Beskow, född 1887, död 1978, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juli 2013
kl 18:58:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/7 19:27:32
1
100 kr
26/7 13:06:33
2
200 kr
29/7 12:04:26
2
350 kr
29/7 16:12:15
3
350 kr
29/7 16:12:51
3
Vinnande bud
29/7 18:17:26
4
500 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ingegerd beskow motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20
-
8106 Gouache
Elli Hemberg (1896-1994), Sverige. Ej signerad, "p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:30
*
Ingegerd Beskow
Ingegerd Beskow, född 1887, död 1978, svensk målare.
nr 837 1454
Ingegerd Beskow
(1887-1978), Sverige
Akvarell, Ingegerd Beskow (1887-1978), Stockholmsmotiv, 36 x 25
Ingegerd Beskow, född 1887, död 1978, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 juli 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/7 19:27:32 | 1 | 100 kr |
| 26/7 13:06:33 | 2 | 200 kr |
| 29/7 12:04:26 | 2 | 350 kr |
| 29/7 16:12:15 | 3 | 350 kr |
| 29/7 16:12:51 | 3 | Vinnande bud |
| 29/7 18:17:26 | 4 | 500 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ingegerd beskow motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20 -
8106 Gouache
Elli Hemberg (1896-1994), Sverige. Ej signerad, "p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:30



