KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8021020
*
nr 802 1020
Herman Müller
(1840-1919), Sverige
Akvarell, Herman Müller, "fr Ljusterön", motivets mått: 36 x 53
Herman Müller, svensk dekorationsmålare född 1840 i Stockholm, död 1919 i Stockholm.
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 21 januari 2013
kl 18:41:55
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Herman Müller
Herman Müller, svensk dekorationsmålare född 1840 i Stockholm, död 1919 i Stockholm.
Läs mer om Herman Müller
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller herman müller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20
*
Herman Müller
Herman Müller, svensk dekorationsmålare född 1840 i Stockholm, död 1919 i Stockholm.
Läs mer om Herman Müller
nr 802 1020
Herman Müller
(1840-1919), Sverige
Akvarell, Herman Müller, "fr Ljusterön", motivets mått: 36 x 53
Herman Müller, svensk dekorationsmålare född 1840 i Stockholm, död 1919 i Stockholm.
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 januari 2013 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Herman Müller
Herman Müller, svensk dekorationsmÃ¥lare född 1840 i Stockholm, död 1919 i Stockholm.Läs mer om Herman Müller
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller herman müller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20



