KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10188579
*
nr 1018 8579
Harald Lindberg
(1901-1976), Sverige
Akvarell, Harald Lindberg (1901-1976), Tillinge, 1960, 20x28
Harald Lindberg, född 1901, död 1976, svensk målare, poet, författare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 februari 2016
kl 20:35:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/2 08:16:13
1
600 kr
15/2 20:30:44
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Harald Lindberg
Harald Lindberg, född 1901, död 1976, svensk målare, poet, författare och tecknare.
Läs mer om Harald Lindberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller harald lindberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tillinge vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20
*
Harald Lindberg
Harald Lindberg, född 1901, död 1976, svensk målare, poet, författare och tecknare.
Läs mer om Harald Lindberg
nr 1018 8579
Harald Lindberg
(1901-1976), Sverige
Akvarell, Harald Lindberg (1901-1976), Tillinge, 1960, 20x28
Harald Lindberg, född 1901, död 1976, svensk målare, poet, författare och tecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 februari 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/2 08:16:13 | 1 | 600 kr |
| 15/2 20:30:44 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Harald Lindberg
Harald Lindberg, född 1901, död 1976, svensk mÃ¥lare, poet, författare och tecknare.Läs mer om Harald Lindberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller harald lindberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tillinge vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20



