KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12664353

nr 1266 4353

Georg Pauli

(1855-1935), Sverige

Akvarell, Monogramsignerad, Tunis, 31x22 cm

Georg Pauli, svensk målare född 1855 i Jönköping, död 1935 i Stockholm.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 29 juli 2019
kl 19:37:23

Georg Pauli

Läs mer om Georg Pauli