KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7383492
nr 738 3492
Folke Karlsson
(1907-1984), Sverige
Akvarell, Folke Karlsson (1907-1984), Sjölandskap, signerad, motivets mått: 23x32
Folke Karlsson, svensk målare och tecknare född 1907, död 1984.
måndag 30 januari 2012
kl 17:58:34
Folke Karlsson
Läs mer om Folke Karlsson