KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8335069
nr 833 5069
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Akvarell, Evy Låås (1923-1999), Tillskriven, Osignerad, rishögar, motivets mått: 51x76
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
350 kr
måndag 10 juni 2013
kl 18:27:03
5/6 16:29:39
300 kr
10/6 14:43:55
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås