KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14872104
nr 1487 2104
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
"Blomman-för-dagen". Signerad. Akvarell, bladets mått: 35x25 cm, oramat löst blad
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
500 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 20:41:54
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg