Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 9851428



*

nr 985 1428


Elis Ã…slund

(1872-1956), Sverige


Elis Ã…slund (1872-1956), bridge, signed, sheet: 27,


WATERCOLOUR, Elis Åslund (1872-1956), bro, signerad, bladets mått: 27


Elis Ã…slund, Swedish painter, graphic artist, sculptor and craftsman, born 1872, dead 1956.

Estimate:

300

Auction date:

Monday October 5 2015
at 19:48:44



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Elis Ã…slund

Elis Ã…slund, Swedish painter, graphic artist, sculptor and craftsman, born 1872, dead 1956.

Read more about Elis Ã…slund
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bro elis åslund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr