KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11155579

nr 1115 5579

Carl Wilhelm Jaensson

(1853-1931), Sverige

Akvarell, Carl-Wilhelm Jaensson (1853-1931), tillskriven, Landskap, motivet: 17x28, Proveniens: Familjen Jaensson

Carl Wilhelm Jaensson, svensk bildkonstnär född 1853, död 1931.

måndag 19 juni 2017
kl 20:49:18

Carl Wilhelm Jaensson

Läs mer om Carl Wilhelm Jaensson