KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13073074
*
nr 1307 3074
Beth Zeeh
(1911-2004), Sverige
Akvarell, Landskap, 53x73 cm. Signerad
Elisabeth (Beth) Zeeh, svensk bildkonstnär född 1911, död 2004.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 februari 2020
kl 20:08:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/2 00:06:47
1
200 kr
16/2 20:12:42
2
Vinnande bud
16/2 22:44:34
1
300 kr
16/2 22:44:34
2
350 kr (Budbetjänt)
16/2 22:44:55
1
400 kr
16/2 22:44:55
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller beth zeeh landskap landskapsmotiv landskapsmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20
*
Beth Zeeh
Elisabeth (Beth) Zeeh, svensk bildkonstnär född 1911, död 2004.
Läs om budbetjänten
nr 1307 3074
Beth Zeeh
(1911-2004), Sverige
Akvarell, Landskap, 53x73 cm. Signerad
Elisabeth (Beth) Zeeh, svensk bildkonstnär född 1911, död 2004.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 februari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/2 00:06:47 | 1 | 200 kr |
| 16/2 20:12:42 | 2 | Vinnande bud |
| 16/2 22:44:34 | 1 | 300 kr |
| 16/2 22:44:34 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 16/2 22:44:55 | 1 | 400 kr |
| 16/2 22:44:55 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller beth zeeh landskap landskapsmotiv landskapsmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20



