KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12609066
nr 1260 9066
Arvid Hjortzberg
(1825-1908), Sverige
Akvarell, Hus vid bäck. Signerad, daterad 1899, ca 16x23 cm
Arvid Hjortzberg, svensk bildkonstnär och ingenjör född 1825, död 1908.
Utrop:
500 kr
måndag 10 juni 2019
kl 18:45:05
Arvid Hjortzberg
Läs mer om Arvid Hjortzberg