Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 10227693



*

nr 1022 7693


Agnes Cleve

(1876-1951), Sverige


Agnes Cleve (1876-1951), signed. -34, Southern scene, 17x27,


WATERCOLOUR, Agnes Cleve (1876-1951), signerad. -34, sydländskt motiv, 17x27


Agnes Cleve-Jonand, Swedish painter, born 1876, dead 1951.

Droit De Suite

Yes

Withdrawn

Auction date:

Monday February 29 2016
at 19:14:00



  • Klassiska

  • Artist/Designer

Agnes Cleve

Agnes Cleve-Jonand, Swedish painter, born 1876, dead 1951.

Read more about Agnes Cleve
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: agnes cleve akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländskt motiv vattenfärg
  • 6565 MIXED MEDIA
    Signerad Roupé, dated Fogdö 1934. Mixed media, Ima..//
     

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:03
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 20:20
  • 7166 PASTEL
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:58




Ladda ner broschyr