![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 10381101
*
nr 1038 1101
Vas
Tilgman Keramik, höjd: 42 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2016
kl 18:46:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/5 15:05:28
1
250 kr
15/5 20:46:30
2
150 kr
15/5 20:46:30
1
200 kr (Budbetjänt)
16/5 18:18:34
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
16 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik tilgmans vas
-
6324 Konstglas
2 delar, Vaser, gröntonat glas, Holmegaard & Orref..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:16
-
6040 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:38
-
6278 Oljemålning
R. Zirvas J: son, stadsmotiv. Signerad. Olja på du..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:24
-
1013 Serigrafi
Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad 26/2..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:15
-
6416 Skål
+ vas, blåglaserat, signerat "CJ". Diameter: 14 cm..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:50
-
6045 Strutvas
med prismor, fot i nysilver med dekor av påfåglar...//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:59
*
Vas
Läs om budbetjänten
Läs mer om 50/60-tal
nr 1038 1101
Vas
Tilgman Keramik, höjd: 42 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/5 15:05:28 | 1 | 250 kr |
15/5 20:46:30 | 2 | 150 kr |
15/5 20:46:30 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
16/5 18:18:34 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
16 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.![](/tema/themes/{0C17A3AA-7471-4207-85DD-BD22AFE6A1E9}_183x97.jpg)
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik tilgmans vas
-
6324 Konstglas
2 delar, Vaser, gröntonat glas, Holmegaard & Orref..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:16 -
6040 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:38 -
6278 Oljemålning
R. Zirvas J: son, stadsmotiv. Signerad. Olja på du..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:24
-
1013 Serigrafi
Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad 26/2..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:15 -
6416 Skål
+ vas, blåglaserat, signerat "CJ". Diameter: 14 cm..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:50 -
6045 Strutvas
med prismor, fot i nysilver med dekor av påfåglar...//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:59