GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 8895440

nr 889 5440

Nils Emil Lundström

(1865-1960), Sverige

Vas, Nils Emil Lundström, Rörstrandm, höjd: 36

Kondition: slitage, skador, lagad

Nils Emil Lundström, svensk keramiker, bildkonstnär och mönsterritare född 1865, död 1960 .

måndag 21 april 2014
kl 20:09:42

Nils Emil Lundström

Läs mer om Nils Emil Lundström
Nils Emil Lundström (1865-1960)