GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 3478334
*
nr 347 8334
Vas
keramik, England, 1800-tal H.30
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 februari 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/2 20:59:09
1
100 kr
14/2 07:01:45
2
150 kr
14/2 15:55:53
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa keramik vas
-
6760 Vas
Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Åfors, brunton..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:08
-
6446 Vas
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, G..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:09
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:45
-
6547 Vaser
2 st, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:37
*
Vas
nr 347 8334
Vas
keramik, England, 1800-tal H.30
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 februari 2005 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/2 20:59:09 | 1 | 100 kr |
| 14/2 07:01:45 | 2 | 150 kr |
| 14/2 15:55:53 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa keramik vas
-
6760 Vas
Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Åfors, brunton..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:08 -
6446 Vas
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, G..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:09 -
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:45
-
6547 Vaser
2 st, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:37



