GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 4252062
*
nr 425 2062
Vas
keramik, Bornholm., höjd: 30
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 september 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/8 11:29:07
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bornholm keramik vas
-
6324 Konstglas
2 delar, Vaser, gröntonat glas, Holmegaard & Orref..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:16
-
6040 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:38
-
6278 Oljemålning
R. Zirvas J: son, stadsmotiv. Signerad. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:24
-
1013 Serigrafi
Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad 26/2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6416 Skål
+ vas, blåglaserat, signerat "CJ". Diameter: 14 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:50
-
6045 Strutvas
med prismor, fot i nysilver med dekor av påfåglar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:59
*
Vas
nr 425 2062
Vas
keramik, Bornholm., höjd: 30
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 september 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/8 11:29:07 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bornholm keramik vas
-
6324 Konstglas
2 delar, Vaser, gröntonat glas, Holmegaard & Orref..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:16 -
6040 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:38 -
6278 Oljemålning
R. Zirvas J: son, stadsmotiv. Signerad. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:24
-
1013 Serigrafi
Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad 26/2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6416 Skål
+ vas, blåglaserat, signerat "CJ". Diameter: 14 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:50 -
6045 Strutvas
med prismor, fot i nysilver med dekor av påfåglar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:59