![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 9658079
*
nr 965 8079
Vas
keramik, Tilgman Keramik, höjd: 29 cm
Utrop:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 juni 2015
kl 19:43:17
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik tilgmans vas
-
6324 Konstglas
2 delar, Vaser, gröntonat glas, Holmegaard & Orref..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:16
-
6040 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:38
-
6278 Oljemålning
R. Zirvas J: son, stadsmotiv. Signerad. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:24
-
1013 Serigrafi
Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad 26/2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6045 Strutvas
med prismor, fot i nysilver med dekor av påfåglar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:59
-
6237 Vas
Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy, Iittala, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:41
*
Vas
nr 965 8079
Vas
keramik, Tilgman Keramik, höjd: 29 cm
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 1 juni 2015 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik tilgmans vas
-
6324 Konstglas
2 delar, Vaser, gröntonat glas, Holmegaard & Orref..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:16 -
6040 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:38 -
6278 Oljemålning
R. Zirvas J: son, stadsmotiv. Signerad. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:24
-
1013 Serigrafi
Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad 26/2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6045 Strutvas
med prismor, fot i nysilver med dekor av påfåglar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:59 -
6237 Vas
Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy, Iittala, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:41