GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 7539097
*
nr 753 9097
Vas
keramik, signerad H H, Hagård, höjd: 29
Utrop:
1.000 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 april 2012
kl 18:33:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 18:12:14
1
800 kr
16/4 18:22:16
2
750 kr
16/4 18:22:51
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hagård keramik vas
-
8235 Glas
3 st + vas på fat, glas, dekorerat. Höjd: 23-23,5
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:03
-
8334 Vas
benmassa. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8238 Vas
Böhmen, glas, guld/vit. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52
*
Vas
nr 753 9097
Vas
keramik, signerad H H, Hagård, höjd: 29
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 850 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 april 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/4 18:12:14 | 1 | 800 kr |
| 16/4 18:22:16 | 2 | 750 kr |
| 16/4 18:22:51 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hagård keramik vas
-
8235 Glas
3 st + vas på fat, glas, dekorerat. Höjd: 23-23,5
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:03 -
8334 Vas
benmassa. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8238 Vas
Böhmen, glas, guld/vit. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52



