Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 15978011



*

nr 1597 8011


VASE

ceramics. "Les Heritiers", Aimé Cécil, height: 33 cm, minor cracks.


Keramik. "Les Heritiers", Aimé Cécil, Höjd: 33 cm


Condition: nagg

Withdrawn

Auction date:

Monday February 12 2024
at 20:28:49


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: aimé cécil keramik vas
  • 7188 VASES
    + tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:45
  • 8069 VASES
    2 pcs, porcelain, painted. Height: 27-31,
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:53
  • 8234 VASES
    Bohemia, 5 pcs, height: 15-21, 5,
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:03
  • 8237 VASES
    Bohemia, glass, one pair. Height: 22 cm,
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:20




Ladda ner broschyr