GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Terriner 7266506
nr 726 6506
Terriner
1 par, 1700-talsporslin, diameter: 29, 1st terrin med skador, båda locken med gamla lagningar
Kondition: uppfiskade från Götheborg Ostindiefararen
Utrop:
700 kr
Såld:
750 kr
måndag 21 november 2011
kl 19:01:30
350 kr
700 kr