SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Tekanna 14099293
nr 1409 9293
Tekanna
+ kaffekanna, 2 st, nysilver, Christoffle, Sent 1800-tal. Höjd: 16-22 cm
måndag 2 augusti 2021
kl 19:55:33
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.