GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Teservis 6161290

nr 616 1290

Teservis

ca. 20 delar. Wedgwood, 'Napoleon Ivy', smärre skador + lagning

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.700 kr

måndag 14 december 2009

Josiah Wedgwood
Josiah Wedgwood (1730-95) ”Den moderna porslinsindustrins fader”.