SILVER & METAL / Silver / Tablespoons 13778279
nr 1377 8279
TABLESPOONS
7 pcs, silver, 18th/19th century. Length: ca 21, ca 420 gr,
7 st, silver, 1700-/1800-tal. Längd: ca 21, Vikt: ca 420 gr
1800
SEK 1700
Monday February 8 2021
at 18:01:03
1.600 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver