SILVER & METAL / Silver / Tablespoons 8448246
nr 844 8246
TABLESPOONS
6 parts, silver, olika, 350g ca,
6 st, Silver, olika, 350g ca, bland annat, 1800-tal
1000
SEK 1000
Monday September 2 2013
at 20:26:23
30/8 22:38:34
31/8 16:21:11
1.000 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
Majolika