ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 6867243
*
nr 686 7243
Pigtittare
1800-tal, höjd: 73
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 mars 2011
kl 19:39:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/3 20:13:45
1
300 kr
10/3 04:03:04
2
200 kr
14/3 08:08:31
3
300 kr
14/3 08:09:14
3
350 kr
14/3 08:57:12
4
400 kr
14/3 12:45:05
3
450 kr
14/3 13:52:35
4
500 kr
14/3 16:05:00
4
Vinnande bud
14/3 19:02:35
5
550 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Pigtittare
nr 686 7243
Pigtittare
1800-tal, höjd: 73
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 mars 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/3 20:13:45 | 1 | 300 kr |
| 10/3 04:03:04 | 2 | 200 kr |
| 14/3 08:08:31 | 3 | 300 kr |
| 14/3 08:09:14 | 3 | 350 kr |
| 14/3 08:57:12 | 4 | 400 kr |
| 14/3 12:45:05 | 3 | 450 kr |
| 14/3 13:52:35 | 4 | 500 kr |
| 14/3 16:05:00 | 4 | Vinnande bud |
| 14/3 19:02:35 | 5 | 550 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



