![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 5361347
*
nr 536 1347
Pigtittare
Karl-Johan
Utrop:
300 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 augusti 2008
kl 16:26:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/8 12:36:30
1
500 kr
15/8 15:50:36
2
600 kr
16/8 22:45:58
3
600 kr
17/8 21:03:47
4
650 kr
18/8 09:14:07
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl-johan lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
*
Pigtittare
nr 536 1347
Pigtittare
Karl-Johan
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 augusti 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/8 12:36:30 | 1 | 500 kr |
15/8 15:50:36 | 2 | 600 kr |
16/8 22:45:58 | 3 | 600 kr |
17/8 21:03:47 | 4 | 650 kr |
18/8 09:14:07 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl-johan lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53