![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 6068165
*
nr 606 8165
Pigtittare
i delar, masurbjörk, höjd: 50
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2009
kl 19:19:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 14:28:27
1
300 kr
26/10 15:59:39
2
Vinnande bud
26/10 16:11:03
2
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel masurbjörk pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
*
Pigtittare
nr 606 8165
Pigtittare
i delar, masurbjörk, höjd: 50
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/10 14:28:27 | 1 | 300 kr |
26/10 15:59:39 | 2 | Vinnande bud |
26/10 16:11:03 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel masurbjörk pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53