![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 1171282
*
nr 117 1282
Pigtittare
längd (a)
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 februari 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/2 12:07:31
1
100 kr
2/2 22:36:11
2
150 kr
3/2 11:23:02
3
200 kr
4/2 12:57:43
4
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
*
Pigtittare
nr 117 1282
Pigtittare
längd (a)
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 februari 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/2 12:07:31 | 1 | 100 kr |
2/2 22:36:11 | 2 | 150 kr |
3/2 11:23:02 | 3 | 200 kr |
4/2 12:57:43 | 4 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53