LIGHTING / Table lamps / Table lamp 11108026
*
nr 1110 8026
TABLE LAMP
Luxus, 1960s,
Luxus, 1960-tal
Estimate:
600
Sold:
SEK 500
Auction date:
Monday May 22 2017
at 18:34:21
- Bid history
Time
Bidder
Bid
6/5 14:40:31
1
Vinnande bud
15/5 21:31:36
2
400 kr
15/5 21:31:36
1
450 kr (Robot)
21/5 20:43:05
3
500 kr
21/5 20:43:05
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 22
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor luxus
-
6491 TABLE LAMP
brass. Diameter: 44 cm, height: 55 cm, lös skärm s..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:37
-
6471 TABLE LAMPS
4 + one, including Falkenberg, glasfot / mässingss..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:27
-
7064 Bordslampskärmar
4 pcs, Svenskt Tenn, Sweden,
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:13
*
TABLE LAMP
Läs om budbetjänten
Read more about 50/60-tal
nr 1110 8026
TABLE LAMP
Luxus, 1960s,
Luxus, 1960-tal
| Estimate: | 600 |
|---|---|
| Sold: | SEK 500 |
| Auction date: |
Monday May 22 2017 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 6/5 14:40:31 | 1 | Vinnande bud |
| 15/5 21:31:36 | 2 | 400 kr |
| 15/5 21:31:36 | 1 | 450 kr (Robot) |
| 21/5 20:43:05 | 3 | 500 kr |
| 21/5 20:43:05 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 22
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor luxus
-
6491 TABLE LAMP
brass. Diameter: 44 cm, height: 55 cm, lös skärm s..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:37 -
6471 TABLE LAMPS
4 + one, including Falkenberg, glasfot / mässingss..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:27 -
7064 Bordslampskärmar
4 pcs, Svenskt Tenn, Sweden,
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:13



