SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skedar 6801455
nr 680 1455
Skedar
3 st, Silver, 1800-tal
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
måndag 7 februari 2011
kl 18:29:47
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver