MISCELLANEOUS / Mirrors / Spegel 11402055
*
nr 1140 2055
Spegel
+ console, height: 113 + 45, forging,
+ konsol, höjd: 113 + 45, smide
Withdrawn
Auction date:
Monday October 30 2017
at 19:49:48
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol smide spegel speglar
-
6287 MIRROR
Empire, provinsarbete, 65x35 cm,
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:24
-
7027 MIRROR
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm, wear, damages.
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:33
-
7074 MIRROR
Gustavian style. Gilt. 45x34 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:28
-
7038 MIRROR
Markaryd, pine wood, 144x66,
Present: SEK 600
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:02
-
6673 MIRROR
victorian style, gilt, 58x66 cm,
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:30
-
6419 MIRROR
rococo style, gilt, 136x53, damages.
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:49
*
Spegel
nr 1140 2055
Spegel
+ console, height: 113 + 45, forging,
+ konsol, höjd: 113 + 45, smide
Withdrawn |
|
| Auction date: |
Monday October 30 2017 |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol smide spegel speglar
-
6287 MIRROR
Empire, provinsarbete, 65x35 cm,
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:24 -
7027 MIRROR
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm, wear, damages.
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:33 -
7074 MIRROR
Gustavian style. Gilt. 45x34 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:28
-
7038 MIRROR
Markaryd, pine wood, 144x66,
Present: SEK 600
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:02 -
6673 MIRROR
victorian style, gilt, 58x66 cm,
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:30 -
6419 MIRROR
rococo style, gilt, 136x53, damages.
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:49



