SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Soppslev 17062014
nr 1706 2014
Soppslev
silver, 1800-tal, otydliga stämplar. Längd: 40 cm, vikt: 132 gr brutto
Kondition: träskaft
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 2 juni 2025
kl 19:35:43
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver