SILVER & METAL / Silver / Sockerskål + gräddkanna 8256007
nr 825 6007
Sockerskål + gräddkanna
silver, Germany, importstämplar, the Second Half of the Nineteenth Century,
Silver, Tyskland, importstämplar, 1800-talets andra hälft
3000
SEK 1600
Monday May 6 2013
at 19:18:12
6/5 12:14:50
1.500 kr
6/5 16:35:25
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver