GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Assietter 16723176
*
nr 1672 3176
Assietter
10 st, Gefle, Kryss. Diameter: 19 cm
Kondition: nagg
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 januari 2025
kl 20:16:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/1 19:07:21
1
200 kr
13/1 20:07:34
2
150 kr
13/1 20:07:34
1
200 kr (Budbetjänt)
13/1 20:07:56
2
250 kr
13/1 20:11:24
1
Vinnande bud
13/1 20:12:55
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: assiett assietter desserttallrik gefle kryss svensk keramik svenska keramiker tallrikar
-
7158 Kaffeservis
Rosenthal, 27 del
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:19
-
7219 Servisdelar
Rosenthal, 23 delar
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:59
-
8081 Te/kaffegods
23 delar, Gefle, vinranka
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:19
*
Assietter
Kondition: nagg
Läs om budbetjänten
nr 1672 3176
Assietter
10 st, Gefle, Kryss. Diameter: 19 cm
Kondition: nagg
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 januari 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/1 19:07:21 | 1 | 200 kr |
| 13/1 20:07:34 | 2 | 150 kr |
| 13/1 20:07:34 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 13/1 20:07:56 | 2 | 250 kr |
| 13/1 20:11:24 | 1 | Vinnande bud |
| 13/1 20:12:55 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: assiett assietter desserttallrik gefle kryss svensk keramik svenska keramiker tallrikar
-
7158 Kaffeservis
Rosenthal, 27 del
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:19 -
7219 Servisdelar
Rosenthal, 23 delar
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:59 -
8081 Te/kaffegods
23 delar, Gefle, vinranka
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:19



