SILVER & METAL / Silver / Shaker 15075170
nr 1507 5170
SHAKER
1930-/40-tal, nickel silver. Height: 23 ca, gravering i botten.
1930-/40-tal, nysilver. Höjd: 23 ca
Condition: gravering i botten
SEK 200
Monday December 5 2022
at 18:01:02
100 kr
150 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.