Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  FURNITURE / Tables / Serving table 10381027



*

nr 1038 1027


SERVING TABLE

Teak, 1950s,


Teak, 1950-tal


Estimate:

800

Sold:

SEK 1400

Auction date:

Monday May 16 2016
at 18:32:49


  • Bid history
Time Bidder Bid
27/4 21:14:17 1      300 kr
28/4 06:28:05 2      350 kr
9/5 22:26:05 3      500 kr
11/5 22:05:46 4      500 kr
11/5 22:05:46 3      500 kr (Robot)
11/5 22:07:17 4      600 kr
12/5 07:18:51 5      700 kr
15/5 17:09:51 4      800 kr
16/5 12:50:59 6      1.000 kr
16/5 17:15:04 7      1.300 kr
16/5 18:21:16 4      1.300 kr
16/5 18:21:16 7      1.300 kr (Robot)
16/5 18:21:42 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
  • May 16

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: barvagn bord drinkvagn serveringsvagn teak teakmöbler tevagn trä
  • 6769 BENCH
    Torbjørn Afdal, "Krobo", Bruksbo, Mellemstrand, No..//
    Present: SEK 3000

    Auction ends
    today
    12 jan at 19:50
  • 6044 Barbord
    "Venus", Johanson Design, Markaryd, kromad pelarfo..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    today
    12 jan at 20:45
  • 6703 Brevklämma
    i form av en anka, England, London. Length: 14cm. ..//
    Present: SEK 1500

    Auction ends
    today
    12 jan at 18:17
  • 6615 TEA TABLE
    19th century, stained birch. Diameter: 83 cm, heig..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    today
    12 jan at 19:58
  • 6073 LAMP TABLE
    butlers tray table. Diameter: 65 cm, height: 47 cm,
     

    Auction ends
    today
    12 jan at 20:05
  • 6633 LAMP TABLE
    one pair, pine wood, märkta KJW. Length: 54 cm, wi..//
    Present: SEK 200

    Auction ends
    today
    12 jan at 18:04




Ladda ner broschyr