KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 12354422
*
nr 1235 4422
Skulptur
keramik, kvinna, signerad Rosberg. Höjd: , höjd: 30 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 februari 2019
kl 19:46:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/2 19:16:25
1
100 kr
18/2 16:37:52
2
Vinnande bud
18/2 17:20:17
3
200 kr
18/2 17:20:18
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk kvinna skulptur
-
8130 Kärl
Sydamerika, bemålat lergods, Längd: 20 cm. Höjd: 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:48
-
7128 Skulptur
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:58
-
8088 Skulptur
fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:56
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
7046 Skulptur
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
7053 Skulptur
patinerad metall, Signerad. Höjd: 14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:10
*
Skulptur
Läs om budbetjänten
nr 1235 4422
Skulptur
keramik, kvinna, signerad Rosberg. Höjd: , höjd: 30 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 februari 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/2 19:16:25 | 1 | 100 kr |
| 18/2 16:37:52 | 2 | Vinnande bud |
| 18/2 17:20:17 | 3 | 200 kr |
| 18/2 17:20:18 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk kvinna skulptur
-
8130 Kärl
Sydamerika, bemålat lergods, Längd: 20 cm. Höjd: 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:48 -
7128 Skulptur
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:58 -
8088 Skulptur
fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:56
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36 -
7046 Skulptur
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36 -
7053 Skulptur
patinerad metall, Signerad. Höjd: 14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:10



