Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ÖVRIGT / Smycken / Ring 17429273



*

nr 1742 9273


Ring

14k, med stenar. Vikt: 1,4g ca. Ringmått: 12


Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 24 november 2025
kl 19:59:05


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
18/11 11:39:07 1      100 kr
20/11 10:43:36 2      Vinnande bud
24/11 11:09:15 3      200 kr
24/11 11:09:15 2      250 kr (Budbetjänt)
24/11 11:09:26 3      300 kr
24/11 11:09:26 2      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)

bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ring smycken stenar vintage
  • 8018 Karaff med sil..
    1800-tal, kristall, Irland. Höjd: 17 cm, med ring ..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 18:40
  • 7112 Ring
    18k guld. Med tre små blå stenar. Vikt: 2 g. Ringm..//
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 18:38
  • 7162 Ring
    23k, 1879, med sten, omarbetad. Vikt: 5,5g brutto,..//
    Aktuellt bud: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 18:27




Ladda ner broschyr