Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Tavlor 7539395



*

nr 753 9395


Tavlor

Kina, Keramik, ramens innermått: 57x31


Utrop:

600 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 16 april 2012
kl 18:25:12


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/4 14:59:59 1      100 kr
15/4 16:14:19 2      Vinnande bud
15/4 19:24:59 3      350 kr
16/4 18:19:19 4      450 kr
16/4 18:20:13 4      550 kr



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt konst tavlor
  • 6363 Batiktavla
    Kheng-Wah Yong, 87x87 cm, yttermått inklusive ram:..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:32
  • 6313 EmaljmÃ¥lningar
    2 st, Lars Erik Holm. Signerade, 40x30cm, oramade
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:39
  • 8024 Konsttryck
    Zhen-Huan Lu, "American Flag", yttermått inklusive..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:09
  • 8023 Tavla
    trä, Rustic Marlin, USA, 34x51 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:28
  • 8048 Väggrelief
    Jörg Jeschke, "127". Signerad, daterad -71, formpr..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:13
  • 8086 Väggrelief
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Viktoriansk, för..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:56




Ladda ner broschyr