KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Fotogravyr 11465579

nr 1146 5579

Anders Zorn

(1860-1920), Sverige

Fotogravyr, 'Mrs Cleveland', ur Karl Asplunds bok om Zorns etsningar (1920). Osignerad, plåtmått: 21,5x14 cm

Utrop:

1.000 kr

Såld:

200 kr

måndag 27 november 2017
kl 18:10:53

Anders Zorn

Läs mer om Anders Zorn