KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pasteller 13568018

nr 1356 8018

Jean Otto Wilhelm Sjölander

(1857-1932), Sverige

Pasteller, Ett par. Signerade, daterade 1919 respektive 1920. Pastell, 59x46 cm

Jean Otto Wilhelm Sjölander, svensk bildkonstnär född 1857, död 1932.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 26 oktober 2020
kl 18:46:08

26/10 14:11:03 1      Vinnande bud
26/10 18:12:21 1      justering av budtak

Jean Otto Wilhelm Sjölander

Läs mer om Jean Otto Wilhelm Sjölander