Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 7187654



*

nr 718 7654


PASTEL (F)

signed, Old Town, Stockholm, 49x20,


Signerad, Motiv från Gamla stan, 49x20


Droit De Suite

Yes

Estimate:

300

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday October 3 2011
at 18:33:59


  • Bid history
Time Bidder Bid
3/10 18:28:59 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita gamla stan pastell stockholmsmotiv vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr