Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 9613138



*

nr 961 3138


PASTEL

Rolf Persson, sign -59, 49x15,


Rolf Persson, sign -59, 49x15


Estimate:

400

Auction date:

Monday May 11 2015
at 19:09:10



  • Thema-auction
  • May 11

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell rolf persson vattenfärg
  • 6579 CRAYON
    unidentified artist. Signed, mops, outer dimension..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:42
  • 4454 PASTEL
    Erland Cullberg (1931-2012), Sweden. Signed, dated..//
    Present: SEK 800

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:07
  • 6007 PASTEL
    portrait of a dog, Vorsteh, "Nick". Signed, dated ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:57
  • 6485 PASTELS
    2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:40




Ladda ner broschyr